PZK zostało członkiem dwóch międzynarodowych organizacji

Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że Polskie Zjednoczenie Karate zostało członkiem dwóch międzynarodowych organizacji: International Karate Union (Międzynarodowa Unia Karate) oraz World Karate-Do Alliance (Światowy Sojusz Karate-Do).

W związku z powyższym przed nami kolejne sportowe wyzwania -Mistrzostwa Europy IKU, które odbędą się w Oradei (Rumunia) w dniach 27-31 października br., a także przyszłoroczne Mistrzostwa Świata IKU w Wenecji (Włochy). Reprezentacja Polski na ME IKU zostanie podana po przeprowadzeniu dwóch turniejów kontrolnych: sierpniowego Polish Open 2021 w Szczecinie oraz wrześniowego Pucharu Polski UWK w Brodnicy. Ostatecznym sprawdzianem w boju dla naszych zawodników będzie najważniejsza krajowa impreza PZK: Mistrzostwa Polski UWK, które odbędą się 16 października br. w Witkowie.

Gorąco liczę też na liczny udział członków PZK w pierwszej edycji naszego związkowego Gasshuku, w dniach 27-30 lipca br. w Pęczniewie, gdzie doświadczeni trenerzy UWK Poland, na czele z Trenerami-Selekcjonerami PZK, będą szlifowali formę uczestników szkolenia na progu nowego sezonu 2021/2022. Do zobaczenia!