Mistrzostwa Polski w Karate UKF – Brodnica 2023

Rekordowe 225 zawodników z 11 klubów walczyło w Brodnicy w najważniejszym wydarzeniu na krajowej scenie Karate – VIII Mistrzostwach Polski UKF🇵🇱🥋  Zgodnie z formułą UWK Poland w Mistrzostwach, rozegranych w zwyczajowym dla tej imprezy terminie, zawodnicy rywalizowali o tytuły Mistrzów Polski w 3 nurtach: Karate Generalnym, Tradycyjnym i Kontaktowym. Zmagania na 3 matach w Brodnicy oceniało 17 sędziów z ramienia Polskiego Zjednoczenia Karate.

W przeddzień Mistrzostw odbył się Kongres PZK, a także Seminarium Sędziowskie poprowadzone przez Sędziego Głównego Mistrzostw Polski UKF Macieja Grubskiego.

Mistrzostwa rozpoczęła Ceremonia Otwarcia, na której po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Prezes PZK Paweł Bombolewski. Następnie Sędzia Główny imprezy Maciej Grubski dał sygnał do wykonania tradycyjnego ukłonu, po którym wystartowały konkurencje na poszczególnych tatami. Na Mistrzostwach testowany był nowy system software Polskiego Zjednoczenia Karate, który sprawdził się świetnie i zebrał bardzo pozytywne recenzje.

W klasyfikacji generalnej VIII Mistrzostw Polski UKF zwyciężył Bushikan Szczecin (21 złotych medali), broniąc tym samym tytułu Najlepszego Klubu w Polsce🏆 Na drugim miejscu uplasował się Karateka Grodzisk Mazowiecki (11 złotych medali)🥈, a na trzecim Satori Jastrowie (11 złotych krążków)🥉

Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw Polski UKF został Jakub Piotrowski, a Najlepszą Zawodniczką Patrycja Staszek (oboje Bushikan Szczecin)🏆

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników krajowego czempionatu UKF w Brodnicy!