Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK – Uniejów 2018

III Mistrzostwa Polski w Karate UWK zakończone wielkim sukcesem! Na starcie imprezy, będącej zarazem VIII Mistrzostwami Polski w Karate NSKF, stanęło 160 zawodników, reprezentujących 3 główne nurty Karate: Tradycyjny, Generalny i Kontaktowy. Integracji zawodników z różnych odmian Karate-Do przyświecała idea jedności, wyrażona przez motto UWK „Razem jesteśmy silniejsi”.

W przeddzień Mistrzostw odbył się Kongres Polskiego Zjednoczenia Karate, zakończony kolacją przygotowaną przez organizatora – Bassai Uniejów, prowadzony przez Maję Ostrowską-Gralkę. Kongres podjał wiele decyzji, m.in. o powołaniu na stanowisko Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej UWK Poland Shihana Macieja Grubskiego 6 Dan, w miejsce ustępującego Shihana Andrzeja Bobera 6 Dan.

Po odegraniu hymnu narodowego przez miejscową orkiestrę, Prezes PZK Paweł Bombolewski wraz z Prezesem NSKF Poland Maciejem Grubskim dokonali oficjalnego otwarcia Mistrzostw.

Zacięta rywalizacja toczyła się na 3 matach i była oceniana przez 15 sędziów. Sędzią Głównym Mistrzostw był Przewodniczący Komisji Sędziowskiej UWK Poland Maciej Grubski. Na zakończenie wręczono nagrody i tytuły specjalne:

Najlepszy Zawodnik Mistrzostw Polski UWK w Karate Tradycyjnym: Wiktor Kuropatwa (Dragon Poddębice)

Najlepsza Zawodniczka Mistrzostw Polski UWK w Karate Tradycyjnym: Weronika Kujawa (Bassai Uniejów)

Najlepszy Zawodnik Mistrzostw Polski UWK w Karate Generalnym i Kontaktowym: Maciej Waryński (Bushikan Szczecin)

Najlepsza Zawodniczka Mistrzostw Polski UWK w Karate Generalnym i Kontaktowym: Wiktoria Gawlik (Spartans Słupsk).