Mistrzostwa Polski w Karate NSKF i UWK – Brodnica 2017

Za nami II Mistrzostwa Polski w Karate UWK i VII Mistrzostwa Polski w Karate NSKF, rozegrane w Brodnicy z udziałem 180 zawodników, reprezentujących 3 główne nurty Karate: Tradycyjny, Generalny i Kontaktowy. Dzięki włączeniu się do naszej organizacji karateków federacji NSKF (Nihon Shotokan Karate Federation) doszło do zwiększenia zarówno liczby zawodników, jak i poziomu rywalizacji Mistrzostw Polski. Taka jest właśnie droga Polskiego Zjednoczenia Karate – z każdym dniem, poprzez otwartość uczymy się i idziemy coraz dalej i mamy nadzieję – lepiej!

W przeddzień Mistrzostw miało miejsce Seminarium szkoleniowe z Shihan Maciejem Grubskim 6 Dan. W tym dniu odbył się także Kongres Polskiego Zjednoczenia Karate oraz Walne Zebranie Związku Sportowego Karate Shotokan NSKF Polska. Kongres podjął decyzję o powołaniu na stanowiska Trenerów Kadry Narodowej:

  • Shihan Macieja Grubskiego 6 Dan – Trenera Kadry Narodowej Karate Tradycyjnego UWK
  • Sensei Iwo Licznerskiego 2 Dan – Trenera Kadry Narodowej Karate Generalnego UWK

Prezes PZK Paweł Bombolewski wraz z Prezesem NSKF Poland Maciejem Grubskim dokonali oficjalnego otwarcia Mistrzostw, podczas którego doszło do wspaniałego gestu integracji wszystkich karateków. Mistrzostwa przyniosły wiele nowych przyjaźni, zarówno pomiędzy zawodnikami, jak i sędziami i prezesami ekip. To w dużej mierze zasługa sprawnej organizacji i dobrej atmosfery wytworzonej przez organizatora – Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Shotokan w Brodnicy, kierowanego przez Prezesa Łukasza Mosakowskiego.

Rywalizacja toczyła się na 4 matach i była oceniana przez 20 sędziów. Sędzią Głównym Mistrzostw był Przewodniczący Komisji Sędziowskiej UWK Poland Andrzej Bober. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski zwyciężył Klub organizatora – MUKS Brodnica, zyskując miano najlepszego Klubu w kraju. Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw Polski został Grzegorz Wieczorkowski, a Najlepszą Zawodniczką Patrycja Kowalczyk.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom kolejnego bezprecedensowego wydarzenia pod auspicjami Polskiego Zjednoczenia Karate!